sobota, 7 stycznia 2017

KomódkaTym razem przedstawiam Wam trzy szufladową komódkę. Dostałam zdjęcie pokoju w jakim miałaby stać i przyznam, że miałam niezłą zagwozdkę. Ściany są w kolorze beżu, meble ciemny brąz , a większość dodatków złota. 
Problem polegał na tym, że zdecydowanie łatwiej pracuje mi się z jasnymi kolorami , więc musiałam bardzo uruchomić moją wyobraźnię, żeby coś sensownego wymyślić. Zaproponowałam różne rozwiązania i padło na to :) 
I cóż, wzięłam się do pracy .


Na bocznych ściankach szufladek zrobiłam przecierki brązowo - waniliowe  . 
Góra to  wzór zrobiony przy pomocy szablonu masą szpachlową Vidaron  pomalowany razem z podstawą na brązowo farbą akrylową Raw Umber 688 firmy Phoenix . Gdy farba wyschła przeszlifowałam papierem ściernym ponieważ chciałam zyskać powierzchnię nieregularną kolorystycznie, aby potem po nałożeniu odpowiednich preparatów powstała ciekawa feeria barw .  


To naprawdę nie była łatwa praca, ponieważ nie byłam pewna, czy ma być bardziej, czy mniej ( brązowo, złoto , świecąco , brązowo - ach ) . Początkowo wyszło tak. Wykorzystałam do tego pasty antyczne - stare złoto oraz biel, wax pastę - białe złoto . 
Szczerze mówiąc ciągle mi czegoś brakowało . Polakierowałam tę warstwę i kombinowałam dalej . Ostatecznie została zaakceptowana taka wersja - jakże się ucieszyłam, bo i ja byłam zadowolona z powstałego efektu. 
Przód szufladek najpierw pomalowałam białą farbą akrylową przygotowując grunt pod serwetkowy motyw ornamentów .


Jak przyklejam serwetki możecie sobie przeczytać tutaj


Jak już poszczególne elementy miały ogólne zarysy trzeba było podjąć decyzję w którą stronę - czy w lewo, czy w prawo ....zwyciężyła strona lewa. :) Cały regał skleiłam klejem do drewna i wzięłam się za to co lubię najbardziej - dopieszczanie, lakierowanie i obserwowanie jak praca nabiera uroku .... Wszystkie szufladki zostały przetarte wax pastą w kolorze białego złota, dzięki czemu mają piękny złoty połysk pod wpływem światła - i co ciekawe , jest on zależny od punku widzenia - z różnych stron inaczej się mieni .... Oczywiście szufladki kilkakrotnie lakierowałam i szlifowałam papierem ściernym 240 . Uchwyty wykończyłam masą perłową przetartą pastą antyczną w kolorze starego złota. I to chyba wszystko ....

Zrobiłam też zdjęcie w pełnym blasku słońca - przyznam, że zupełnie zmieniają się barwy - i to jest piękne - to jest ta feeria barw , o której pisałam na samym początku . 

I to by było na tyle :) 

3 komentarze:

  1. Cuuuuuuudo :) śliczności, które musza sie podobać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wyszła prześlicznie. Podobają mi się Twoje prace.

    OdpowiedzUsuń
  3. Cudeńko, bardzo mnie zachwyciło i przyglądam mu się od... oj, długo... ;)

    OdpowiedzUsuń