SZKLANY WAZON rudo - złoty


Dziś prosty szklany wazon , który przeszedł metamorfozę, gdyż nie pasował do wnętrza i ulubionych kolorów mojej koleżanki. Ostatnio przyszła do mnie Kasia i mówi, że potrzebuje jakiś prezent dla znajomej, która odchodzi z pracy . Wszystko co miałam w domu to kilka szkatułek - nie licząc moich osobistych rzeczy. No i jak to zazwyczaj bywa - znowu pozbyłam się mojego ukochanego lampionu . Trudno , zrobię sobie nowy....Cieszyłam się, że Kasia bardzo zadowolona wyszła z prezentem pod pachą :)
Na następny dzień pisze do mnie tak : " Zdobyłam szkło, bardzo Cię proszę zrób mi w kolorze rudo - złotym bez żadnych kwiatków i zbędnych dodatków " . Przyniosła mi wielki wazon , a inwencja twórcza pozostała w moich rękach. Miał być prosty , ale iskrzący , bo Kasia to taka sroczka - lubi wszystko, co się świeci ...
Do wykonania wazonu użyłam dwóch farb oraz złotej pasty, brokatu i szpachli do drewna Vidaron .


Najpierw pomalowałam zmieszanymi farbami akrylowymiNastępnie wymieszałam szpachlę z farbką, aby zmienić strukturę u dołu oraz u góry wazonu Nałożyłam i poczekałam aż wyschnie .


 Na suchy pędzel nałożyłam złotą pastą , aby utworzyć promienie słońca w dolnej części wazonu 
        ...lekko pociągnęłam po całości, aby rozświetlić rudy kolor farby . 
Oczywiście zabezpieczyłam lakierem i na sam koniec popsikałam brokatem w sprayu - efektu rzeczywistego  zdjęcie do końca nie oddaje , ale uwierzcie mi pięknie mieni się w świetle dnia . Na wszelki wypadek ten brokat też raz pociągnęłam lakierem. I oto efekt końcowy ....odbiorczyni mega zadowolona - a to jest najważniejsze :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz