środa, 26 października 2016

Bejca Bartek - szkatułka z sercem


Zwariowałam ....bo tego inaczej nie można nazwać. Odważnie spróbowałam połączyć różne kolory - nie odcienie, jak poprzednio w przypadku cieniowania w kolorze brązu oraz szarości . 
Szkatułka to drewno drugiego gatunku, zrobiona przez mojego kolegę, ale też nabrała takiego specyficznego charakteru trąconej czasem .
Jak cieniować bejcami pisałam w poście szkatułka cieniowana bejcą Bartek  . Dokładnie taką samą metodę  zastosowałam tym razem , lecz wykorzystałam dodatkowo zupełnie inny kolor :  w kolejności od wieka w dół  - popiel jasny, popiel mroźny, błękit turkusowy. Lakierowałam lakierem Bartek . Góra szkatułki to motyw serwetkowy, ale.....uparłam się, że muszę się doskonale nauczyć tak przyklejać serwetkę, aby nie było żadnej zmarszczki. Pudło dość duże, więc wyzwanie - coraz większe. Pomalowałam je białą farbą  akrylową . Położyłam włoski klej vinylowy - Super Vinil, który nadaje się do papieru, tektury, drewna. 

 Kiedy wysechł położyłam serwetkę, delikatnie wygładziłam i przykleiłam lakierem Altax  ( jest on  gęstszy i łatwiej prowadzić pędzlem po powierzchni papieru ) . Po pierwszej warstswie Altaxu malowałam już Bartkiem , szlifowanie papierem ściernym 240 dopiero po drugiej warstwie lakieru , i tak kilka razy, a w międzyczasie popryskałam  suchym pędzlem bitum .Na sam koniec przed ostatnią warstwą lakieru przetarłam gdzieniegdzie pastą antyczną - stare złoto. 
Szkatułka  jak już pisałam jest duża , bo ma 25 / 15 cm , i jedno niewielkie zmarszczenie to dla mnie  sukces. 
Wisienką na torcie jest bejcowane serduszko , kamień oraz narożniki , które w całości dodają osobliwego klimatu - oczywiście o gustach się nie rozmawia, jeden lubi czyste prace , bez niczego , natomiast ja lubię jakiś delikatny romantyczny akcent - taka już jestem ....

2 komentarze:

  1. Fantastyczne kolory :) Serduszko to wisienka na torcie.Całość wygląda efektownie :) Co do naklejania na dużych powierzchniach,próbowałaś na żelazko lub na klej maskujący do ciemnych powierzchni w aerozolu ? Pozdrawiam cieplutko Basia

    OdpowiedzUsuń
  2. Och cudna praca, a te kolory w cieniowaniu po prostu obłęd boskie połączenie 😍😍😍śliczna

    OdpowiedzUsuń