Butelki i skrzynie na wino

W zeszłym roku przerobiłam kilka butelek z kapslem rodem z Ikei i oczywiście pudełka na wino też się znalazło - jeśli ktoś jest zainteresowany to odsyłam do 2015  .

                      -----------------
 
Córcia poprosiła mnie, abym jej zrobiła skrzyneczkę na wino dla znajomych na ślub - jak tu dziecku odmówić ? :) ? :) 

-------------------------------

16 czerwca mieliśmy z mężem  26 rocznicę ślubu - ale ten czas leci. Taka flaszeczka pojawiła się w lodówce .Ponieważ jej kształt mnie urzekł od pierwszego wejrzenia, więc jak tylko została opróżniona ( a długo czekać nie musiałam ) wzięłam się do pracy . Transfer  ,  szablonik z wykorzystaniem szpachli do drewna Vidaron i cieniowanie plus lakier Altax i wosk . A to efekt mojej wyobraźni :)

I jeszcze dzisiaj udało się skończyć butelczynę po Nalewce Babuni :) Bezpośrednio na szkle z czterech stron za pomocą szablonu zrobiłam róże , pomalowałam śmietankową farbą akrylową, a kiedy wyschło sam wzór pociągnęłam  pudrowym różem :) 
I kolejna metamorfoza butelki  . Oto kolaż zdjęć, a  dokładny opis pracy znajdziecie w poście KARAFKA


A dzisiaj zakończyła się akcja - różana butelka :) 
Jutro wyjeżdżam na urlop, ale ....rączki garną się do innej pracy, więc nie mogłam im zrobić przykrości, tym bardziej , że przez 2 tygodnie będą zmuszone potęsknić....i tak powstała Soplica w wersji light dla ....dziewczynek ??? Wróciłam z wakacji - było super, dwa tygodnie minęły raz, dwa, i ...niespodzianka . Kolega poprosił, abym zrobiła skrzyneczkę na wino...na odcinek pt.Skrzynka na winoLato to dobry czas na robienie nalewek , no i potrzeba chwili spowodowała , że powstała butelka różana :) Dokładne zdjęcia i opis pracy znajdziecie tutaj


-----------------------------------------

Czasem bywa tak, że  dowiaduję się, że ja kilka godzin idziemy z mężem do znajomych na kawusię z ciachem, albo kolacyjkę . To jest moja propozycja - zobaczcie post        szybki pomysł na prezent - zapraszam
Rączki mnie świerzbiły, żeby troszkę pokombinować , no i powstała taka sobie ....o proszę - dokładny opis tutaj


                                ----------------------------------

Wcześniej zrobiłam butelczynę po Nalewce Babuni w kolorach pudrowy róż - śmietanka ....ale mi się znudziła i ją przerobiłam . Najpierw pomalowałam złotą , potem srebrną a na koniec użyłam pasty antycznej stare złoto oraz wax pasty białe złoto :) 


Kolejna z serii " słodka butelka " na słodką nalewkę Dalej w romantycznym klimacie :)
Tym razem dwustronna - jedna to zwykły motyw serwetkowy popstrykany bielą antyczną i srebrem. Druga strona to spękania dwuskładnikowe wypełnione pastą antyczną - mahoń, oraz struktura tynkowa i róża wykonana szpachlą do drewna Vidaron...
-----------------------

Butelka " Pan Tadeusz" - przy pomocy szablonów zdobienia zrobione szpachlą Vidaron , pomalowałam białą farbą akrylową, przetarłam świeczką, a potem położyłam farbę srebrną . Kiedy wyschło papierem ściernym o gramaturze 100 przetarłam delikatnie tworząc widoczną strukturę , a na koniec wykorzystałam wax pasty - zieleń, turkus i białe złoto :) 

-------------------
Jack Daniel's w stylu vintage - zapraszam 


4 komentarze:

 1. Butelka po nalewce Babuni - najpiękniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluje Wam tych 26 lat. Piękna rocznica. Nic tylko przykład brać z was!!! Życzę kolejnych wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności. A te rzeczy jak zwykle przepiękne!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję pięknie, w tym roku to już 29 za miesiąc , ale ten czas leci .....

   Usuń
 3. Wszystkie najlepszego "winnym" kolegom i koleżankom

  OdpowiedzUsuń