Niedawno w ofercie Cadence pojawił się stempel do tworzenia słoi drewna przy pomocy różnych farb na powierzchniach płaskich ( drewno, papier, plastik i co tam się komu zamarzy ) .
Okazuje się, że produkt ten już dawno był na rynku ( wypuściła go Stamperia ) , ale jakoś wcześniej nie zwróciłam na niego uwagi .
Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym go nie kupiła w sklepie dla kreatywnych .
W związku z tym , że nie wszyscy wiedzą jak się zabrać za tę zabawę pomyślałam, że podzielę się z Wami moimi doświadczeniami .
Oczywiście jak w większości wypadków - i tu, przeszukałam sieć , żeby znaleźć najprostszy filmik instruktażowy i myślę, że TEN jest najlepszy .
Natomiast poniżej pokażę Wam na drewnianej tabliczce jak krok po kroku w prosty sposób można uzyskać powierzchnię drewna dosłownie na czym się chce .
Najpierw pomalowałam rusty patyną jasna zieleń Cadence
następnie kiedy farba była sucha pomalowałam białą hybrydową farbą antyczna biel
i od razu kiedy była jeszcze mokra wzięłam stempel i od góry ruchem przypominającym odpalanie motoru w rączce kierownicy , wg własnego uznania kierowałam stempel z góry na dół.
Tak to wyszło ....
Ponieważ zależało mi na bardziej " drewnianej " , starej strukturze , więc gdy wyschła farba jeszcze raz pomalowałam całość ciekłym srodkiem postarzajacym Cadence i również na mokro przetarłam stemplem. Dzięki temu powierzchnia nabrała zupełnie innego charakteru - zdjęcie z bliska i normalnie
Chyba sami przyznacie , że nie jest to trudne , a zapewniam , że zabawa jest świetna.
Chciałabym tylko dodać że możecie używać farb akrylowych i kredowych różnych producentów , to zupełnie nie ma znaczenia .
Tutaj zobaczcie właśnie takie kombinacje na zwykłej tekturze, którą udało mi się wizualnie zamienić w kawałki drewna
Zrobiłam już dwie prace z zastosowaniem tego stempla , możecie je sobie obejrzeć i o nich poczytać .
Życzę miłej lektury
Kasiu, teraz dopiero czytam i myślę ze super przejrzyście wszystko opisałaś. Może w pewnym momencie tez kupie taki stempel i spróbuje coś zrobić. Rozumiem, ze wychodzi to najlepiej na farbach przez Ciebie opisanych a więc do stempla trzeba jeszcze kupić te farby?, czy tak?. próbowałaś tez z innymi farbami
OdpowiedzUsuńNo właśnie zaktualizowałam post , bo można używać wszystkich farb akrylowych i kredowych ....tylko zasada jest jedna - suche podłoże i mokra farba podczas użycia stempla i można się bawić w nieskończoność. .. Dziękuję za tę uwagę odnośnie farb , bo rzeczywiście nie było to jasno napisane . Pozdrawiam 😆😉
UsuńKasiu bardzo fajnie i czytelnie napisałaś :) Dziękuję Ci za te informacje, teraz nie pozostaje nic innego jak kupić sobie ten stempelek i zacząć działać bo efekt jest rewelacyjny :) Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńDzięki za opinię, to dla mnie ważne, żeby Ci, którzy skorzystają z tego wpisu wszystko dokładnie rozumieli - kupuj i działaj :)
UsuńBardzo przydatne informacje i pokazane świetnie! Wszystko zrozumiałam i chyba się skuszę na posiadanie takiego gadżetu ;)
OdpowiedzUsuńŚwietnie opisane i pokazane Kasiu ! bardzo dziękuję, będę próbowała !
OdpowiedzUsuńPowodzenia 😉😆
UsuńSuper wykonanie! Bardzo mi się podoba
OdpowiedzUsuńbardzo sprytne narzędzie do decoupage
OdpowiedzUsuń